Skip to main content

NAŠE SLUŽBY

S čím Vám vieme pomôcť?

Odstránenie chronickej bolesti

Trend bolestí kĺbov a svalov stále stúpa, žiaľ. Pokiaľ si aj ty jedným z tých, ktorých limituje chronická bolesť chrbtice, kolena či inej časti tela, dokážem ti pomôcť tejto bolesti sa zbaviť.

S bolesťou sa nedá viesť kvalitný život a ani sa venovať aktivitám, ktoré máš rád/a. Vďaka pohybovej terapii som schopný diagnostikovať príčinu tvojho zdravotného problému a postupne ťa zbaviť pocitu diskomfortu a bolesti. Základom je identifikovať čo poškodzuje tvoj pohybový aparát a predísť ďalšiemu opotrebovaniu.

Pomocou pohybovej terapie zmeníme držanie tvojho tela a spôsob akým pracujú tvoje kĺby. Pohybová terapia využíva koncept uvoľneného tela čím sa výrazne odlišuje od ostatných rehabilitačných metód.

Kompenzačné cvičenia

Toto sú cvičenia, ktoré slúžia ako prevencia proti zraneniam a zdravotným problémom. Vplyvy, ktorým je pohybový aparát vystavený či v živote alebo v športe môže so sebou priniesť aj svalové či kĺbové dysbalancie a asymetrie. Pre pohyb bez bolesti a schopnosť podávať vysoké výkony je nevyhnutné tieto dysbalancie napraviť. Práve na toto slúžia kompenzačné cvičenia.

Pri kompenzačných cvičeniach sa uvoľňujú kĺby a svaly, vracia sa pohyblivosť a telo sa opäť organizuje a dostáva do harmónie. Akonáhle sa zoptimalizuje držanie tela, jednotlivé časti už nebudú opotrebovávané a tak akýkoľvek nábeh na bolesť či zranenie zastavíme včas.

Zdravý pohyb

V dnešnej extrémne rýchlej dobe na nás z každého rohu skáču nové tréningové a rehabilitačné metódy. Zabudlo sa ale na to najzákladnejšie a najdôležitejšie – správny pohyb. Nie každý pohyb je pre telo zdravý. A pokiaľ chceš udržať svoje kĺby a svaly v bezpečí a predísť bolestiam či zraneniam, potrebuješ sa naučiť správne sa hýbať.

Čokoľvek čo v živote robíme je tvorené z pohybových vzorcov. Mať správne zaužívané pohybové návyky je pre zdravie pohybového aparátu a celkový výkon absolútne nevyhnutné. Tréning zdravého pohybu sa opiera o analýzu tvojich pohybových nedostatkov a o následné optimalizovanie tvojich pohybových vzorcov.

Pohybový tréning najprv uvoľní kĺby a nastaví telo do nových, bezpečnejších tvarov. Následne prichádza spevňovanie jednotlivých štruktúr a zapísať nový návyk do centrálneho nervového systému CNS.

Ďalším stupňom nastáva rozvoj sily a kondície – zvýšenie výkonu.

Zvýšiť svoj výkon

Schopnosť podávať maximálne výkony v športe, ktorému sa venuješ závisí od viacerých faktorov. V tomto tréningu sa venujeme zvýšeniu tvojich fyzických a technických parametrov, aby si bol/a schopný/á podávať maximálne výkony, ktoré sa priamo premietnu do tvojho športu a do tvojich výsledkov.

V spolupráci so mnou najprv dôkladne rozanalyzujeme tvoj šport. Aké sú pohybové, výkonnostné, technické a fyziologické požiadavky na tvoje telo v danom športe. Po tejto analýze vyhodnotíme tvoju pozíciu v každej z týchto oblastí. Do akej miery je tvoje telo schopné zvládať jednotlivé požiadavky športu, ktorému sa venuješ?

Ak je tvojim cieľom byť silný, rýchli, výbušný skrátka ak chceš dominovať nad svojou konkurenciou toto je tréning pre teba. Môžeš sa tešiť na cviky a techniky s ktorými si sa ešte nestretol/la. Bude to pestré, zaujímavé ale najmä EFEKTÍVNE.

Atletický tréning

Máš rád beh alebo by si sa rád začal pripravovať ako atlét? Ak je tvojim cieľom zdokonaliť techniku behu, šprintu alebo zvýšiť svoju rýchlosť či kondičku, prevediem ťa komplexným atletickým tréningom od správneho našlapovania až po intervalové cvičenia.

Tréning začína analýzou pohybových návykov, aby sme odstránili nedokonalú techniku. Práve technika behu je tá skutočná tajná prísada. Vďaka optimalizovaní techniky dokážeš behať ladnejšie, plynulejšie a viac vládať. A to sme ešte so samotnou prípravou ani nezačali. Telo začne efektívnejšie využívať energiu, ktorú už má.

Ďalej ti nastavím konkrétne bežecké cvičenia, ktoré ťa prehupnú cez súčasný bod stagnácie. Začneš si beh oveľa viac užívať pretože tvoje telo bude naladené ako tej najlepší hudobný nástroj. Nielenže ti zdokonalenie behu pomôže lepšie sa cítiť ale pomôže ti aj dosahovať lepšie výsledky.

V tomto tréningu ťa naučím všetko čo potrebuješ vedieť, aby si mohol/la behať ako Bolt.

Správna technika

Veľmi dôležitým prvkom v akomkoľvek tréningu je správne prevedenie jednotlivých cvikov. Aby mal tvoj tréning ten najväčší efekt potrebuješ z každého cviku vyťažiť maximum. Toto sa dá jedine vtedy ak poznáš optimálnu techniku. Stačí malá odchýlka a cvik už nemusí byť tak účinný a dokonca by sa mohol stať až nebezpečný.

Preto ak si nie si istý či spôsob akým cvičíš je správny. Ak dlhodobejšie stagnuješ v tréningu a nevidíš výsledky prípadne začínaš pociťovať bolesti…môže to mať na svedomí nesprávne prevedenie jednotlivých cvikov. V tréningu správnej techniky mi ukážeš čo cvičíš a ako cvičíš a ja ti pomôžem zdokonaliť techniku. Vďaka skúsenostiam z takmer celého sveta ti dokážem poradiť a ukázať aj tie najmenšie detaily, ktoré ale pre teba môžu byť gamechanger v tvojej príprave.

Instagram

Facebook

YouTube

TikTok

Spotify

LinkedIn